Four Way Test Competition – 2023


Elementary – Posters

  • Prizes
    • 1st – $40
    • 2nd – $30
    • 3rd – $20

  • Entries from March 4th to March 8th

  • Naming of Winners and Letters sent on March 27th

  •  Schools
    • Padonia
    • Warren
    • Pot Spring
    • Pinewood
    • Prettyboy
    • Fifth District
    • Sparks
    • Seventh District

Middle Schools – Essays

  • Prizes
    • 1st – $100
    • 2nd – $75
    • 3rd – $50

  • Entries from March 4th to March 8th

  • Naming of Winners and Letters sent on March 27th

  •  Schools
    • Cockeysville
    • Hereford
    • Ridgely

High Schools – Speeches

  • Prizes
    • 1st – $500
    • Runner-Up – $300
    • 2nd – $125
    • 3rd – $75

  • Judging
    • Week of 3/11 – Dulaney 3/14,
    • Hereford TBD

  • Club Finals 3/20 at Cockeysville Fire Hall

  • Schools
    • Dulaney
    • Hereford

Foundation Sponsors

Silver Sponsors

Sponsor Information for the April 17th, 2023

Sponsorship and Ad Submission deadline April 1st

Foundation Sponsor – $500

Full page ad, 4 1/2 inches Width by 7 1/2 inches Height. Placement on website

Gold Sponsor – $250

Half page ad, 4 1/2 inches Width by 3 5/8 inches Height.

Silver Sponsor – $100

Business Card Ad, 2 1/8 inches Width by 3 5/8 inches Height.

Elementary School Winners

Fifth District Elementary School

Fifth Grade

  • 1st Place – Olivia Harter

Padonia International Elementary School

Third Grade

  • 1st Place – Mosika Rajesh Kumar
  • 2nd Place – Riza Mokashi
  • 3rd Place – Jazmin Villalta

Fourth Grade

  • 1st Place – Namira Mokashi
  • 2nd Place – Amy Barahona Rodriguez
  • 3rd Place – Hemachandra Duttuluru

Fifth Grade

  • 1st Place – Rida Mahmood
  • 2nd Place – Dikshita Sahoo
  • 3rd Place – Chastity Clifton

Pinewood Elementary School

Fourth Grade

  • 1st Place – Olivia Oh
  • 2nd Place – Chelsea Cheng
  • 3rd Place – Antonia Gamero

Fifth Grade

  • 1st Place – Jane Swanson and Maddie Redgate
  • 2nd Place – Macy Clarke
  • 3rd Place – Anagh Harnol

Pot Spring Elementary School

Third Grade

  • 1st Place – Ana Rodriguez Orellana
  • 2nd Place – Charlotte Kelly
  • 3rd Place – Natalie Hu and Will Sun

Fourth Grade

  • 1st Place – Oona Meseke and Helen Zhang
  • 2nd Place – Henry Young
  • 3rd Place – Aniyah Richardson and Ritaj Al-Qaisi

Fifth Grade

  • 1st Place – Caitlin Insley and Rosie Halterman
  • 2nd Place – Channon Hu and Emily Sun
  • 3rd Place – Claire Schwarb and Estella Hancock

Prettyboy Elementary School

Third Grade

  • 1st Place – John Hamrock and Luke Eddy
  • 2nd Place – Carson Rosier
  • 3rd Place – Annabelle Stegmayer and Devyn Desrosiers

Fourth Grade

  • 1st Place – Alice Reider
  • 2nd Place – Annabelle Krepp
  • 3rd Place – Amelia Kirk and Mary Schritter

Fifth Grade

  • 1st Place – Riley Barnett and Emily Sweet

Sparks Elementary School

Third Grade

  • 1st Place – Norah Mychailyszyn
  • 2nd Place – Irene Papaminas
  • 3rd Place – Harper Orr

Fourth Grade

  • 1st Place – Rachel Wang
  • 2nd Place – Mabel Sulzbach
  • 3rd Place – Jack Malone

Fifth Grade

  • 1st Place – Natalie Tchirakov
  • 2nd Place – Ariana Garazhyi
  • 3rd Place – Ayush Gauchan

Warren Elementary School

Third Grade

  • 1st Place – Leslie Orellana-Villalta
  • 2nd Place – Olivia Sanz
  • 3rd Place – Georgia Elliott

Fourth Grade

  • 1st Place – Alyssa Mobley
  • 2nd Place – Bronwen Belt
  • 3rd Place – Eleyna Corpus

Fifth Grade

  • 1st Place – Madeline Ramos
  • 2nd Place – Caroline Mongeau
  • 3rd Place – Lyric Slaughter

Middle Schools Winners

Cockeysville Middle School

Sixth Grade

  • 1st Place – Eden G. Walter
  • 2nd Place – Megan Berbary
  • 3rd Place – Harper Imbriale

Seventh Grade

  • 1st Place – Sophia Huymh
  • 2nd Place – Annie Tremper

Eighth Grade

  • 1st Place – Rachel Brayton
  • 2nd Place – Dylan Cavolo
  • 3rd Place – Rachel Lu

Hereford Middle School

Sixth Grade

  • 1st Place – Cassidy Kim

Eighth Grade

  • 1st Place – Alison Stalfort
  • 2nd Place – Allison Clarkson

Ridgely Middle School

Eighth Grade

  • 1st Place – Jaeger Willis Hepp

High Schools Winners

Dulaney High School

  • 1st Place – Faith Zhao (2023 Club Champion)
  • 2nd Place – Lillian Thai
  • 3rd Place – Aditi Desai

Hereford High School

  • 1st Place – Anna Orner (Runner-Up)
  • 2nd Place – Jacob Nyakoe
  • 3rd Place – Ivanna Charchalis


© All rights reserved. Rotary Club of Towsontowne-Hunt Valley, Inc.. Powered by UTX Studios @ UTX.

Back to Top